Tájékoztató a Magyar Zománcipari Egyesület 2026. május 21-én megtartott Közgyűléséről

A Magyar Zománcipari Egyesület éves rendes közgyűlését 2026. május 21-én tartotta.

A 13 szavazóképes tagból 10 volt jelen. A közgyűlés megtartásának jogi szempontja elfogadása után a meghirdetett napirendeket megtárgyaltuk. Az elnökség 2025. évi tevékenységéről beszámolóját és a pénzügyi jelentést a közgyűlés 10 egyetértő szavazattal elfogadta. Sajnálattal vettük tudomásul, hogy a Festékipari Kutató Kft. 2026. április 13-i hatállyal írásban felmondta az egyesületi jogviszonyát. Idei tagdíját befizette, a közgyűlés a kilépést tudomásul vette. A következő napirendi pont az egyesület 2026. évi költségvetése volt. A közgyűlés a tervezett költségvetést 10 szavazattal elfogadta. Az MZE elnökének Gergely Judit Katalinnak a mandátuma 2026. május 26-án lejár. A közgyűlés Szabó Tibor elnökségi tag javaslatára Gergely Judit Katalinnak további 3 évre bizalmat szavazott , így MZE elnöki mandátuma 2029. május 25-ig érvényes. A jelenlévő szavazóképes tagok 10 egyhangú szavazattal egyetértettek abban, hogy az alapszabályt ennek megfelelően módosítsuk. Végül 2 tájékoztatóra került sor: Dr. Tóth István elnökségi tag informálta a közgyűlés résztvevőit a 2026. június 01- és június 05. között megrendezésre kerülő zománc világkonferenciáról. Egyben bejelentette, hogy a Magyar Zománcipari Egyesületet az IEI közgyűlésén Párizsban Gergely Judit Katalin és Dr. Tóth István képviselje. Gergely Judit Katalin tájékoztató tartott a zománcbevonatok élelmiszerrel és ivóvízzel érintkező ionmigrációs szigorítások várható változásairól.